Artykuły

Magazyn Akwarium tylko w Empiku

Już niebawem będzie można nabyć lipcowo-sierpniowy numer Magazyn Akwarium. Numer powiększony jest do ok. 100 stron. Niestety nie będzie można zakupić go w kioskach Ruchu ani salonikach Kolportera. W sprzedaży otwartej będzie jedynie w Empikach.

Na pytanie do redakcji dlaczego ograniczona została dystrybucja jedynie do salonów Empik, odpowiada:

"Otóż dystrybucja za pośrednictwem Kolportera i Ruchu przynosi straty - po prostu. To firmy, które koncentrują się na tytułach o masowym odbiorze. Bardzo trudno rozmawia się na temat dystrybucji tytułów niszowych, a czasem wręcz rozmowa jest niemożliwa. Na dodatek płacą za sprzedaż egzemplarzy z dużym opóźnieniem i po wielu ponagleniach. W jednej z nich ukształtował się zwyczaj takiego hierarchicznego upraszania się o płatność (najpierw u specjalisty, potem u dyrektora itd.). To bardzo męczące. Zważywszy więc na różne proceduralne terminy, płatność za numer wysyłana jest czasem po pół roku od momentu wprowadzeniu pisma do sprzedaży. Kolejny powód - reklamodawcy. Nieuczciwe jest wobec nich drukowanie nakładu, który osiąga sprzedaż na poziomie 30% (jedynie w Epikach właśnie utrzymuje się na przyzwoitym 50%, i więcej, poziomie). Dla reklamodawców przygotowaliśmy inne rozwiązanie, sądzę, że dużo korzystniejsze. Empik to najlepsze miejsce dla tytułów, które "się ogląda", posiadających dużą ilość ilustracji. Bardzo pomożecie pismu, jeśli będziecie zgłaszać sprzedawcom, aby sprowadzali je do swoich punktów sprzedaży. Najlepszym jednak rozwiązaniem dystrybucyjnym dla każdego niszowego pisma jest prenumerata redakcyjna..." Hania Stepnowska

My natomiast zachęcamy do prenumeraty pisma wszystkich akwarystów. Jest to najlepszy i najprostszy sposób na otrzymanie pisma na czas. Chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć że wspólnie tworzymy akwarystyczną społeczność, a wydawnictwo PetPublication jest jedynym które utrzymało się z miesięcznikiem akwarystycznym na naszym rodzimym rynku.

Nie dopuszczamy myśli że z MA mogło by powtórzyć los innych pism. Przypominamy że inne magazyny takie jak: Nasze Akwarium czy Cichlid News od dawna już nie są wydawane!

Przydatne miejsca:
Lista salonów Empik gdzie można znaleźć pisma MA
Zamawianie prenumeraty poprzez stronę wydawnictwa

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!