Pet Fair 2009

XI Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR odbyły się w Łodzi w dniach 8 – 10 maja 2009 roku. W Łodzi spotkało się 70 firm: producentów, dystrybutorów i importerów z Polski, Czech, Niemiec oraz Ukrainy. Firmy prezentowały między innymi: sprzęt i akcesoria do hodowli i pielęgnacji zwierząt, pożywienie i zabawki, artykuły rymarskie dla psów i kotów, akwaria, terraria i klatki wraz z wyposażeniem.

Patronat nad targami objął „PETS International” – najbardziej liczący się magazyn poświęcony branży zoologicznej w Europie. Ponadto patronami medialnymi targów były: PET MARKET, Fauna i Flora, Nasze Akwarium, Magazyn Akwarium, Przyjaciel Pies, Kocie Sprawy, magazyn KOT, portal WWW.akwarium.info.pl, Express Ilustrowany oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Łodzi. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Łodzi.

GŁÓWNYMI IMPREZAMI TOWARZYSZĄCYMI TARGOM BYŁY:
- 44 i 45 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych organizowana przez CAT CLUB Łódź, pod patronatem Federation Internationale Feline – FIFe i FPL, z doskonałym gronem sędziowskim. Hasłem przewodnim tegorocznej wystawy była ANIMALIADA, czyli Cirkus Cat Show.

- obchody 100-lecia akwarystyki w Polsce, organizowane przez Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów. 9 i 10 maja w Hali EXPO odbyło się V Sympozjum Akwarystyczne; wśród wykładowców pojawiły się takie sławy jak Heiko Bleher i Chris Lukhaup. Ponadto w Hali EXPO można było obejrzeć akwaria dekoracyjne oraz wystawę zdjęć Adama Adamskiego.

PONADTO NA TARGACH GOŚCIŁY:
- VIII Międzynarodowa Wystawa Myszy Rasowych, zorganizowana przez Polski Związek Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych.
- IX Międzynarodowa Wystawa Rasowych Świnek Morskich, zorganizowana przez Polski Klub Rasowych Świnek Morskich, na której można było podziwiać najpiękniejsze świnki morskie z kilkudziesięciu polskich hodowli.
- Wystawa Ptaków Ozdobnych i Kanarków, zorganizowana przez Łódzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych: łąkówki wspaniałe i turkusowe, lilianki, nimfy, papużki faliste, rozety białolice, gołąbki diamentowe, zeberki, mewki, amadyny wspaniale oraz wiele gatunków kanarków.
- Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, zorganizowana przez Polski Klub Psa Rasowego, do udziału w której zgłoszono 86 psów z Polski i Niemiec.
- V Ogólnopolska Wystawa Szczurów Rasowych, organizowana przez Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Wzięły w niej udział 52 szczury startujące w 19 konkursach.

Odbyły się również warsztaty „Jak urządzić morskie akwarium”, zorganizowane przez firmę A.ZIARKO, prowadzone przez Gerda Roesnera, w tłumaczeniu Andrzeja Kruszewicza, dyrektor warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

KONKURS O STATUETKĘ PET FAIR
Po raz drugi targom towarzyszył konkurs o medal PET FAIR za najlepszy produkt prezentowany na targach. Do konkursu 12 firm zgłosiło 21 produktów: 7 w kategorii „Artykuły akwarystyczne”, 11 w kategorii „Artykuły dla psa i kota”, 2 w kategorii „Artykuły dla małych ssaków”, 1 w kategorii „Artykuły dla ptaków”.

W dziale ARTYKUŁY DLA MAŁYCH SSAKÓW nagród nie przyznano.

W Dziale ARTYKUŁY DLA PTAKÓW

Statuetkę PET FAIR otrzymała firma Exclusivezoo (przedstawiciel firmy JR Farm GmbH) za ptasie bistro

W Dziale ARTYKUŁY DLA PSA I KOTA

Statuetkę PET FAIR otrzymała firma BADIS Sp. z o.o. (przedstawiciela firmy ANIMONDA GmbH) za Integra Protect Diabetes (karmę dla kotów z cukrzycą)

Wyróżnienia otrzymały:
firma Andalusia Sp. z o.o. za Prezent dla Kota – zbrylający żwirek dla kota
firma ROLVET (przedstawiciel firmy Bio-Research) za URINE OFF – linia dla kotów i kociąt oraz linia dla psów i szczeniąt

W Dziale ARTYKUŁY AKWARYSTYCZNE

Statuetkę PET FAIR otrzymała firma Aquael Janusz Jankiewicz za AQUAEL REEFMAX

Wyróżnienie otrzymała:
firma TROPICAL Tadeusz Ogrodnik za KELP ALGAE FLAKES

NA TARGACH GOŚCILIŚMY:
8200 zwiedzających (rekordowy wzrost liczby zwiedzających – o ponad 58 % !!)
53 dziennikarzy
416 kotów
86 psów rasowych
180 myszy rasowych
120 rasowych świnek morskich
50 rasowych szczurów
70 ptaków ozdobnych
2 jeże
1 skunksa
1 tchórzofretkę
1 małego krokodyla
i kilka tysięcy rybek !!!!

Aby odpowiednio wkomponować się w międzynarodowy kalendarz targowy, targi PET FAIR organizowane są w cyklu dwuletnim. Na ich kolejną edycję zapraszamy do Łodzi w 2011 roku.

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!