Vademecum Młodego Akwarysty - marzec 2015r.

Radomskie Forum Akwarystyczne już trzeci raz zrealizowało projekt "Vademecum Młodego Akwarysty". Pokaz odbył się 5 marca 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Natolinie i był odpowiedzią na zaproszenie tejże szkoły.

 

Łukasz Mojsiejczuk pokazał dzieciom akwarium wystawowe (biotop Tanganiki). Bardzo ciekawie opowiadał o zachowaniu ryb z tego rejonu. Drugim zbiornikiem wystawowym był biotop Ameryki Południowej z żyworódkami, przygotowany przez Krzysztofa Kijasa. Krzysztof również zaciekawił dzieci swoją prelekcją o Tanganice.

 

Główny punkt programu to propagowanie akcji Kulom STOP. Dzięki prezentacji efektu soczewki oraz wielu innych argumentów, dzieci doskonale poradziły sobie w organizowanym konkursie, gdzie pytanie o kulę było najważniejsze. 

Pomógł również uczeń szkoły - Krzysztof oraz Robert Włodarczyk.

 

Dzieci były żywo zainteresowane zaprezentowanymi akwariami

 

Olga Lucedarska-Kurek opowiedziała o aranżacjach akwarium.

 

 
 

Vademecum Młodego Akwarysty to już trzecie sympozjum dla szkół, zorganizowane przez zapalonych akwarystów z Radomskiego Forum Akwarystycznego. Głównym ich celem jest edukacja oraz zaszczepienie zainteresowania hobbystycznego wśród dzieci. Zachęcamy do naśladowania działalności, ponieważ jako akwaryści wspólnie tworzymy nasze hobby. Pamiętajmy, że większość z nas - akwarystów zaczynała od "słoika z gupikami" lub właśnie omawianej kuli z welonką. Wielu młodych ludzi zraziło się po porażkach i dlatego edukacja młodych akwamaniaków jest tak ważna, aby porażki i rozczarowania zamienić w osobiste sukcesy i kwitnącą pasję.

Zobacz też:

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!