Copella arnoldi

POCHODZENIE: 
Ameryka Południowa - Brazylia
WIELKOŚĆ: 
6cm. 
DYMORFIZM:
Samce są większe i mają ostro zakończone promienie płetw. Samiec żywiej ubarwiony.
ZACHOWANIE: 
Towarzyska ryba, ale skora do gonitw. Najlepiej trzymać stadko złożone z kilku osobników.  Smuklenie są znakomitymi skoczkami, dlatego należy zadbać aby akwarium było szczelnie przykryte.
TEMPERATURA:
23-26*C
WODA:
pH 6,2 - 6,8 ; woda miękka Ryby są wrażliwe na złe warunki, dlatego woda powinna być silnie filtrowana i regularnie podmieniana.
POKARM:
Gatunek mięsożerny. Należy karmić larwami owadów, ochotkowatych i tubifexem. Ryby można przyzwyczaić do pobierania pokarmów sztuczynch w postaci płatków. Ich przysmakiem są natomiast owady.
ROZMNAŻANIE:
Ikra składana jest na dolnej stronie liści które są ponad wodą. Para wyskakuje ponad powierzchnię wody, składając i zapładoniając ikrę!  Ikra zwykle w ilości 30-200 ziaren składana jest w grupkach po kilka sztuk, co gwarantuje że nie zostanie uszkodzona przy następnych skokach. W akwarium zwykle ikra składana jest na szybie nakrywowej. Natomiast najefektywniej wygląda tarło odbywające się wśród paludaryjnych roślin. Wylęg następuje po około 30 godzinach. Należy karmić  larwami solowca.
UWAGI:
Ryby wymagają akwarium o długości najmniej 70cm. Podłoże żwirowate. Dekoracje z kamieni, korzeni i lignitów. Zbiornik powinien być gęsto obsadzony roślinami. Należy zadbać aby w akwarium znalazły się rośliny o szerokich liściach. Woda w akwarium powinna mieć duży prąd, który w części odtworzy naturalne środowisko ryb.

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!