REGULAMIN KONKURSU II edycji

Zapraszamy Państwa po raz kolejny do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym AKWARIUM iNFO. To już druga edycja konkursu, który w zeszłym roku cieszył się dużą popularnością.

REGULAMIN II EDYCJI KONKURSU:
1. Konkurs rozpoczyna się dnia 01.10.2007r. i trwa do 28 Lutego 2008r.
2. Termin nadsyłania prac: 01.10.2007r.-28.02.2008r.
3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu AKWARIUM iNFO. W czasie trwania konkursu można rejestrować się w serwisie (oczywiście bezpłatnie).
4. Autor zdjęcia powinien oświadczyć, że jest autorem nadesłanego zdjęcia i zgadza się na jego publikację na łamach serwisu AKWARIUM iNFO.
5. W przypadku zgłoszenia zdjęcia do działu „MOJE AKWARIUM” autor jest zobowiązany do przysyłania zdjęć jedynie własnego akwarium lub akwarium przez niego założonego.
6. Zdjęcia powinny być przysłane mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i mieć szerokość 600 pixeli. Ich jakość musi być dobra, bez odbić w szkle zbiornika. Nie może być rozmazane ani koloryzowane programami graficznymi. Kazde zgłoszenie zdjęcia powinno być w oddzielnej wiadomości mailowej. Jesli zgłaszane są zdjęcia do każdej kategorii, każdy mail ze zgłoszeniem powienien zostać wysłany oddzielnie zgodnie z prezentowanymi na dole zasadami zgłoszenia.
7. W mailu autor musi podać swoje imię i nazwisko, Nick z serwisu, adres korespondencyjny (będzie on niezbędny do wysłania nagród).
8. Nadesłane zdjęcia nie mogły zostać wcześniej zgłoszone do innego konkursu lub konkursów fotograficznych AKWARIUM iNFO poprzednich edycji.
9. Pierwsze 3 miejsca w kategorii będą nagrodzone nagrodami rzeczowymi (filtry, grzałki, pokarmy, preparaty, akcesoria akwarystyczne, gry komputerowe), których pełna lista będzie przedstawiona do 31 grudnia 2007r.

10. Kategorie konkursu:
I – MOJE AKWARIUM
Zdjęcie zbiornika w całości (prosimy o podanie rozmiarów i pojemności akwarium + nazwy ryb i roślin)
II – PORTRET
Zbliżenie na zwierzę akwariowe, lub jego część np. oko. Do kategorii można zgłaszać: ryby, skorupiaki, mięczaki (Prosimy o dołączenie nazwy gatunkowej polskiej i/lub łacińskiej)
III – CIEKAWOSTKA W AKWARIUM
Ciekawe zachowania ryb, tarło, gonitwy lub potyczki. Liczymy również na twórczą inwencję autorów. (Prosimy o dołączenie opisu zdjęcia – w jednym zdaniu)
9. Każdy z biorących udział w konkursie fotograficznym może zgłosić jedno zdjęcie do każdej kategorii (w sumie 3 zdjęcia).
10. Zdjęcia zostaną ocenione przez jury i opublikowane na łamach serwisu. Zdjęcia nagrodzone zostaną specjalnie wyróżnione.
11. Nagrody przyznane w konkursie zostaną wysłane Pocztą Polską lub kurierem przez sponsora nagród. Nie istnieje możliwość wypłaty wartości nagrody.
12. Pełna lista komisji Jury zostanie podana po zakończeniu terminu nadsyłania prac.

Zasady głosowania przez komisję jury:
Jury drogą mailową głosują na zdjęcia. Punktowane są po 3 zdjęcia z każdej kategorii:
1 miejsce kategorii - 5pkt
2 miejsce kategorii - 3pkt
3 miejsce kategorii - 1pkt
Termin nadsyłania głosów mija 15 marca 2008r. do godziny 23:59
W przypadku, kiedy po głosowaniu nie zostanie jasno określone którekolwiek z miejsc kategorii, nastąpi głosowanie dodatkowe w terminie do 16 marca 2008r. do godziny 23:59
Jurorzy dokonują głosowania nieodpłatnie. Nie otrzymują również z tego tytułu żadnych gratyfikacji.   


ZASADY POPRAWNEGO ZGŁOSZENIA ZDJĘĆ DO KONKURSU:

 - Kategoria: MOJE AKWARIUM:

TEMAT MAILA: Zgłoszenie do konkursu - Kategoria MOJE AKWARIUM

TREŚĆ MAILA ZE ZGŁOSZENIEM:
Imię i nazwisko:
Nick z serwisu:
Pojemność akwarium: (np. 112 litrów)
Wymiary akwarium: (np. 80x35x40cm)

Oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację na łamach serwisu AKWARIUM iNFO. Prezentowane akwarium jest mojego autorstwa."


 - Kategoria: PORTRET RYBY:

TEMAT MAILA: Zgłoszenie do konkursu - Kategoria PORTRET RYBY

TREŚĆ MAILA ZE ZGŁOSZENIEM:
Imię i nazwisko:
Nick z serwisu:
Nazwa gatunkowa polska:
Nazwa gatunkowa łacińska: (opcjonalnie)

Oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację na łamach serwisu AKWARIUM iNFO."


 - Kategoria: CIEKAWOSTKA:

TEMAT MAILA: Zgłoszenie do konkursu - Kategoria CIEKAWOSTKA

TREŚĆ MAILA ZE ZGŁOSZENIEM:
Imię i nazwisko:
Nick z serwisu:
Temat zdjęcia:

Oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację na łamach serwisu AKWARIUM iNFO."


 

 

 

  Lista jurorów  
 1) Łukasz Wycech - MHK
 2) Piotr Baszucki roslinyakwariowe.pl
 3) Iza Kozera AKWARIUM.iNFO.pl
 4) Rafał Kozera  AKWARIUM.iNFO.pl
 5) Dariusz Firlej - MAGAZYN AKWARIUM
 6) Norbert Kustra  - Klub Malawi
 7) Mariusz Kwaśniak - Tropical
 8) Piotr Łuczka - Aquael
     
     
Sponsorzy konkursu:  
        

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!