ROŚLINY W AKWARIUM (Diana Walstad)

ROŚLINY W AKWARIUM (Diana Walstad)

ISBN: 978-83-924963-0-4
liczba stron: 186
wymiary: 153 × 218 × 18 mm
okładka: twarda
47 tabel, 51 rycin, 5 kolorowych fotografii
Miejsce i rok wydania: Kórnik, 2007

Ta książka może długo służyć jako zbiór danych pomocnych przy zakładaniu niedrogiego słodkowodnego akwarium i w jego późniejszej pielęgnacji. Wraca się do niej wielokrotnie. Uznawana jest za jedną z kluczowych pozycji kanonu literatury akwarystycznej. Tłumaczona była na niemiecki i włoski.

Akwarysta dowie się z niej:

  • w jaki sposób rośliny oczyszczają wodę i podłoże, sprawiając, że akwarium staje się zdrowsze dla ryb
  • które zabiegi pielęgnacyjne są ważne, a które tylko stratą czasu
  • o faktach z życia roślin - danych, które przydadzą się w walce z glonami
  • jak z powodzeniem uprawiać rośliny bez plątaniny kabli i rurek oraz drogich urządzeń.

Diana Walstad, akwarystka z wieloletnim doświadczeniem, jest z wykształcenia mikrobiologiem. Przez wiele lat zajmowała się badaniami dla medycyny. Obecnie pracuje dla rządu federalnego USA jako biolog komórki.
Autorka tak pisze o swojej książce:
Rośliny w akwarium to książka dla akwarystów chcących założyć zbiornik z roślinami i zrozumieć procesy ekologiczne, jakie w nim zachodzą.
Większość książek o roślinach akwariowych jedynie wymienia i opisuje poszczególne gatunki lub przedstawia, jak urządzić zbiornik z roślinami. Ta książka jest inna. Objaśnia podstawowe mechanizmy funkcjonowania ekosystemu akwarium: w jaki sposób rośliny oddziałują na ten ekosystem i jak on oddziałuje na nie. Pokazuje, że rośliny stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale mogą także pomóc w utrzymaniu zdrowia ryb i w ograniczeniu czynności pielęgnacyjnych w zbiorniku.
Oprócz tego moja książka przedstawia obszernie dane naukowe, z którymi akwaryści nigdy się nie zetknęli. Częstokroć stoją one w sprzeczności z poglądami panującymi w akwarystyce - poglądami niejednokrotnie opartymi raczej na przestarzałych książkach i na obserwacjach hobbystów niż na danych doświadczalnych.

Zamów książkę

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!