Cyphotilapia frontosa - PYSZCZAK HEŁMIASTY

POCHODZENIE:
Afryka - jezioro Tanganika
WIELKOŚĆ:
30-35cm
ZACHOWANIE:
Spokojna ryba mimo rozmiarów.
DYMORFIZM:
Samce są większe od samic. Na głowie dorosłych samców wykształca się guz tłuszczowy. Samce posiadają bardziej intensywne barwy.
TEMPERATURA:
26-29*C
WODA:
pH 7,8-9,0 ; woda średnio twarda do twardej. Powinna być dobrze filtrowana oraz napowietrzana. Zalecane są co 2 tygodnie częściowe podmiany wody minimum 25% objętości.
POKARM:
Wszystkożerny. Bardzo ważne by w diecie ryb przeważały mięsne pokarmy żywe i mrożone. Pokarm jest brany głównie z dna. Koniecznie powinien być dostosowany do wielkości ryby.
ROZMNAŻANIE:
Tarło odbywa się w jaskiniach skalnych lub na kamieniach. Jednorazowo do 100 ziaren ikry. Jest ona inkubowana w pysku samicy przez około 1,5 miesiąca. Po tym okresie młode opuszczają pysk samicy i są już w pełni samodzielne.
OPIS:
Wymaga zbiornika o długości najmniej 150cm. Podłoże piaszczyste lub z drobnego żwiru. Dekoracje z kamieni i grot skalnych. Rybom należy zapewnić odpowiednią ilość kryjówek. Zbiornik powinien mieć rozproszone światło. Najlepiej prezentuje się w grupie minimum kilku egzemplarzy. Podłoże powinna stanowić gruba warstwa piasku lub drobnego żwiru.

Zasubskrybuj nasz kanał YouTube

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!