Akwarium nr 1-2/2014 (157)

Spis treści

  • Paweł Zarzyński - Drobne ryby krajowe w akwarium, cz. 2
  • Czyszczenie szyb
  • Paweł Szewczak - Macrobrachium sp.: od krasnoludka do giganta
  • Choroby ryb: Zapalenie przewodu pokarmowego
  • Joanna Kamińska - Zanim zarybisz swoje oczko: Kwarantanna
  • Przemek Leśniak - Cuphea anagalloidea – łodygowa ślicznotka

 

Od Redakcji

 Szanowni Czytelnicy!
Nasze małe pismo wchodzi w kolejny rok swojego odnowionego istnienia. To już 16. numer wydany przez wydawnictwo Pet Publications. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ nasz dwumiesięcznik ciągle znajduje Czytelników.
Nie będę jednak ukrywać, że szukam nowych pomysłów dla tego pisma. W zamierzeniu miało być poradnikiem dla hodowców i o hodowcach. Mam jednak wrażenie, że zboczyło nieco z tej drogi. Chciałabym, aby w każdym wydaniu znalazły się w nim artykuły praktyczne zawierające opisy hodowli i rozmnożeń konkretnych gatunków. Stąd moje poszukiwania autorów, którzy znają dylematy hodowlane od podszewki, z autopsji. Bardzo zachęcam do opisywania własnych doświadczeń. Tu umiejętności redagowania tekstów mają drugorzędne znaczenie. To niewielkie pismo nie potrzebuje też tekstów długich z opisami pochodzenia większych grup rodzajowych. Potrzebne są nam artykuły odnoszące się do konkretnego gatunku czy problemu.  
Chciałabym również, aby pismo charakteryzowała różnorodność. Stąd w bieżącym wydaniu znajdziecie nie tylko opracowanie o rybach krajowych, ale także na temat krewetek, chorób ryb, kwarantanny związanej z zarybianiem oczka ogrodowego, przegląd sposobów czyszczenia szyb akwariowych oraz encyklopedyczny artykuł o roślinie.
Zapraszam do współpracy.
I do lektury, oczywiście.

Hania Stepnowska
p.o. Redaktora Naczelnego  

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!