Magazyn Akwarium nr.141 7-8/2014r.

Spis treści:

Stałe rubryki: Aktualności (Konkurs KMT), Encyklopedia, Listy do Redakcji, Produkty na rynku, Zapowiedzi
Artykuły:

  • Michał Malejko, Hania Stepnowska: Arowana – Chinese dream, cz. 1. Portrety gatunkowe arowan australijskich i azjatyckich. Odmiany hodowlane.
  • Lechosław Łątka: Rodzaj Simochromis z jeziora Tanganika w akwarium. Doświadczenia i praktyczne wskazówki hodowlane znanego hodowcy gatunków tanganickich, tym razem: Simochromis babaulti i Simochromis diagramma.
  • Łukasz Kur, Paweł Zarzyński: Akwarium samoobsługowe, czyli jak zastąpić człowieka w akwarium morskim. Rozwiązania techniczne kontrolujące oświetlenie, temperaturę, pompy cyrkulacyjne, dozowanie suplementów mineralnych i karm, uzupełnianie wody czy opóźniające start odpieniacza.
  • Paweł Zarzyński: Zrobione w balona – ciekawostka czy okrucieństwo? Jak powstają balonowe formy ryb żyworodnych? Jak deformacje wpływają na ich komfort życia. Problemy etyczne i estetyczne.
  • Nowe w starym: innowacje we wrocławskim zoo. Fotoreportaż z prac nad powstającym we wrocławskim zoo Afrykarium–Oceanarium i Odrarium

 

Od Redakcji:

Drodzy Czytelnicy,
Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy już wypoczęci, pełni wrażeń po podróżach, zwarci i gotowi do pracy. Bo wrzesień… to dopiero będzie!
Najpierw – w pierwszy weekend września (6–7.09) – Łódź i targi Pet Fair. Prenumeratorzy wraz z tym numerem otrzymają zaproszenia na tą imprezę. My też tam będziemy! Zapraszamy na nasze stoisko. Jak zwykle będziecie mogli uzupełnić swoje zbiory literatury akwarystycznej, terrarystycznej, no i zoologicznej, bo na targach wystąpimy również z naszym nowym branżowym miesięcznikiem ZooBiznes – patronem medialnym targów.
Potem, po dwóch tygodniach – kolejna impreza: Jurajskie Biotopy 2014 (20–21.09) w Częstochowie. I po upływie trzech następnych tygodni – ZooBotanika. No, ale to już październik, więc wrócimy do tego we wrześniowym numerze.
W tym wydaniu Magazynu Akwarium – wszystko. Trochę o trendach i poprawianiu natury, technice w akwarium morskim, a także wycieczka dookoła świata: Azja, Australia, Afryka (Tanganika) i… Polska, a konkretnie – Wrocław. Bardzo się cieszę, że powstaje tam coś dla nas, coś na skalę europejską. Poczytajcie i pooglądajcie. To będzie świetny powód, aby w październiku upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – targi i zoo.
Cieszę się, że wracamy do normalnego rytmu pracy, bo pod koniec wakacji zwykle już odczuwam potrzebę powrotu do jakiejś systematyczności. A Wy?
Pamiętajcie o akwarystycznych zdjęciach z wakacji!

Hania Stepnowska
Wydawca
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

 

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!