Akwarium nr 6/2014 (161)

Spis treści:

  • Hubert Zientek, Lechosław Łątka - Mieczyk pigmejowaty (Xiphophorus pygmaeus) – perełka wśród piękniczkowatych (Poeciliidae)
  • Joanna i Paweł Zarzyńscy - Dianema pręgoogonowa – towarzyski sumik
  • Joanna i Paweł Zarzyńscy - Hemiancistrus sabaji – najpiękniejsza z… pekolcji
  • Choroby ryb akwariowych – pleśniawka
  • Kwaśna czy zasadowa? Odczyn wody w akwarium
  • Węgiel w akwarium

 

 

Od redakcji:

 Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele,
To niestety będzie pożegnanie. Nie będę ostrożnie mówić, że szukamy reklamodawców dla naszego „małego” Akwarium, albo, że w przyszłym roku może się coś zmieni. Jeśli by tak miało się stać – będę się tylko cieszyć. Natomiast rzeczywistość jest taka, że wydawany ponownie od 2011 roku dwumiesięcznik nie wytrzymał próby czasu, będąc ciągle w cieniu Magazynu Akwarium.
Marzyło mi się, aby stał się pismem dla hodowców o nieco innym charakterze niż MA czy Zeszyty Akwarystyczne, aby podejmował tematy problemowe, był przewodnikiem po hodowli i rozrodzie pojedynczych gatunków. I pismo posiada swoją stałą grupę odbiorców. Niestety dla jego utrzymania to za mało. Nie zdołaliśmy przekonać do niego reklamodawców.
Z żalem ogłaszam więc oficjalnie zawieszenie wydawania tytułu.
Dla PRENUMERATORÓW mamy rozwiązania opisane na ostatniej stronie pisma – proszę o rozważenie tych propozycji.
W tym 19. z kolei numerze, wydanym w ramach wydawnictwa Pet Publications, przedstawiamy unikalny materiał znanych Autorów – dra Huberta Zientka i Lechosława Łątki – o mieczyku pigmejowatym. Dalej Joanna i Paweł Zarzyńscy przedstawią portret dianemy pręgoogonowej i pięknego zbrojnika L075. W stałych działach mamy propozycje opisu pleśniawki, odczynu wody i roli węgla w akwarium.
Życzę Państwu udanych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i niezapomnianej, wspaniałej zabawy sylwestrowej do białego rana.
Hania Stepnowska
p.o. Redaktora Naczelnego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!