Akwarium w TV

Akwaryści pomysłów na urządzenie swojego akwarium mają niezliczoną ilość. Niektórym nie wystarcza samo wnętrze zbiornika, a preferują całkiem nietypowe rozwiązania. Wojtek zaprezentował akwarium postawione w starym telewizorze.

 

Jako obudowa zbiornika posłużył leciwy już rosyjski telewizor. Znajdziemy takie często w starych piwnicach czy strychach. Jak widać początkowy wygląd nie wskazywał na to że urządzenie może stać się ozdobą pokoju.

 

Srubokręt wystarczył do wymontowania wnętrza telewizora. Drewniana obudowa ma posłużyć jako zabudowa akwarium.

 

Do renowacji wystarczył min lakier bezbarwny o wysokim połysku.

 

Telewizor po renowacj oraz zamontowaniu oseitlenia zbioernika.

 

Odnowienia wymagały też elementy panelu Tv.

 

A oto efekt końcowy pracy :-)

 

Akwarium zostało zasiedlona przez bojownika syjamskiego oraz gupiki.

 

Fotografie: Wojciech Tymkiewicz

Akwarium stoi na szafce pod nóżkami której znajdują się filcowe lepki a z racji tego że całość znajduje się na panelach wszystko ładnie odsuwa się od ściany. Po odkręceniu tylnych " pleców " akwarium znajduje się w " szufladzie " idealnie wyjeżdża z obudowy telewizora celem np. przycięcia roślin. Karmienie rybek odbywa się przez jeden w pełni wyciągalny wywietrznik w górnej części obudowy TV , przez ten sam otwór podmieniam także wodę aby zaoszczędzić sobie czasu na odsuwanie zestawu. Światło w TV jest ustawione na programatorze grzałka zaś jest zapalana z pilota bezprzewodowego co sygnalizuje zółte światło przy guzikach widoczne na foto. 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!