Warsaw Shrimp Contest - Międzynarodowe Mistrzostwa Krewetek Akwariowych na WDA 2017 - zapowiedź

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy kolejny konkurs na Warszawskich Dniach Akwarystyki, do którego organizatorzy przymierzali się już od kilku lat! Konkurs krewetkowy nie będzie tworzony na wzór innych tego typu. Ma być wyjątkowy, oryginalny i znacznie bardziej otwarty i przyjazny wystawcom.

 • Celem prologu WSC jest zapoznanie wystawców z zasadami organizacji konkursów krewetek, tak by mogli oni się dobrze przygotować do kolejnych takich eventów, a na pewno do kolejnych edycji naszego konkursu. Jest to bardzo istotne w momencie, kiedy konkursy krewetek nie odbywały się w Polsce regularnie przez dłuższy czas, a ilość polskich wystawców krewetek na konkursach zagranicznych ogranicza się do niewielkiego ich grona.
 •  Każdy wystawca zainteresowany udziałem po wcześniejszej rejestracji internetowej wystawia 5 krewetek należących do jednej rasy przydzielonej do odpowiedniej kategorii kryteriów oceny sędziowskiej.
 •  Wystawione krewetki w danym zbiorniku muszą być tej samej rasy i posiadać przynajmniej 2 cm długości ciała.
 •  Krewetki będą oceniane przez międzynarodowe trzyosobowe jury z wykorzystaniem najnowszych kryteriów ocen.
 •  Oceniane będą przede wszystkim:
  - ubarwienie krewetek ze szczególnym zwróceniem uwagi na odnóża kroczne i telson z uropodami
  - zgodność ze wzorcem prezentowanej rasy
  - podobieństwo osobników w grupie 5 wystawionych krewetek
  - dyskwalifikacje będą przyznawane krewetkom, u których zdiagnozowano obecność pasożytów, wad genetycznych, znacznych uszkodzeń ciała oraz osobnikom niewymiarowym (poniżej 2cm) i grupom, w których odnotowano zgony.
 •  Oceny sędziowskie z komentarzem umieszczone będą na zbiornikach konkursowych. Przyznane punkty są zatem jawne.

Organizatorzy chcą by tegoroczny konkurs Warsaw Shrimp Contest był swojego rodzaju treningiem dla wystawców. Udział w nim ma przede wszystkim odpowiedzieć uczestnikom na pytania — jak wypadliby na innych konkursach oraz — w jaki sposób należy przygotować krewetki, tak by uzyskać możliwie najwyższy wynik na konkursie?

Neocaridina davidi "Dream Blue Rili"

O tym jak prawidłowo przygotować krewetki do konkursu opowie Rafał Maciaszek w trakcie swojego wystąpienia podczas IV Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej

UWAGA! Ocena sędziowska w prologu konkursu ma jedynie cel edukacyjny, nie będzie szczególnie brana pod uwagę przy przydzielaniu wyróżnień dla najlepszych krewetek w konkursie. Zwycięskie krewetki wybierane będą przez międzynarodowe jury, które (w zależności od ocenianej rasy) wskaże osobniki wyróżniające się pod względem ubarwienia, posiadające unikalne, nietypowe ubarwienie w odniesieniu do wzorca rasowego. Tym samym może zdarzyć się sytuacja, w której krewetki, które nie otrzymały najwyższej ilości punktów w swojej kategorii mogą zostać wyróżnione przez jury.
Poprzez takie rozwiązanie organizatorzy chcą docenić pracę własną hodowców, a także zachęcić do udziału hodowców amatorskich, którzy często posiadają naprawdę ciekawe osobniki.

Oczywiście dla zwycięzców przygotowane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, jak i sponsorów konkursu

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu pojawią się dziś wieczorem na www.WarszawskieDniAkwarystyki.pl/ShrimpContest

Kontakt i rejestracja wystawców:
Małgorzata Achtelik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warszawskie Dni Akwarystyki 2017
www.warszawskiedniakwarystyki.pl

ORGANIZATORZY KONKURSU:
Rafał Maciaszek - Kumak Shrimp
Małgorzata Achtelik - Krewetkarium
Bartłomiej Mróz - Krewetki Ketrab

ORGANIZATORZY WDA 2017

 

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNERZY GŁÓWNI

zoofokus mała

GŁÓWNY PATRONAT MEDIALNY

Zobacz też:

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!