Zoobotanica 2013 - wystawa "W labiryncie"

Na targach Zoobotanica 2013 mogliśmy obejrzeć wystawę pt. "W labirycie". Była to prezentacja akwariów z rybami labiryntowymi przygotowana przez Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne.

 

Sama wystawa budziła zainteresowanie wśród odwiedzających. Prezentowane było kilkanaście zbiorników głównie z różnego rodzaju gatunków bojowników.

Na poczatku wystawy możana było zapoznać się z tablicą informacyjną z wiadomościami na temat gatunków ryb labiryntowych, budowy ich narządu oddechowego, występowania w naturze itp.

Pomysł na wystawę był bardzo ciekawy, tym bardziej że ryby labiryntowe oprócz bojownika syjamskiego nie cieszą się ogromną popularnością wśród akwarystów. Wystawa miała propagować te gatunki. Z przykrością jednak stwierdzamy że prezentowane akwaria nie rzucały na kolana. Wystrój akwariów był skąpy, a prezentowane ryby bardzo młode. W wielu przypadkach nie można było się ich dopatrzyć w zbiornikach. Idea jednak jak najbardziej słuszna. Mamy nadzieję że w kolejnych latach podobna edukacyjna prezentacja ryb będzie zorganizowana w sposób któy bardziej będzie cieszył oko odwiedzających.

 

Zobacz wszystkie fotoreportaże:
Zoobotanica 2013 - wystawa "W labiryncie"
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.1
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.2
Zoobotanica 2013 - stoiska klubów i for internetowych
Zoobotanica 2013 - akwaria wystawowe
Zoobotanica 2013 - konkurs aranżacji Nanoakwariów
Zoobotanica 2013 - wystawa krewetkariów

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!