peha:68 warsztaty fotograficzne - fotorelacja cz.3

Przedstawiamy trzecią część fotorelacji z warsztatów fotografowania akwariów które zorganozowało warszawskie studio akwarystyki naturalnej peha:68

W trzeciej części warsztatów omawiane były typowo techniczne szczegóły fotografowania akwarium. Marcin Wnuk prezentuje różne rodzaje oświetlenia już od tanich lamp za 100zł

Omawiane były też rodzaje oświetlenia rozpraszającego światło i ich zastosowanie w fotografowaniu akwarium.

Ciekawym tematem było też zastosowanie różnego rodzaju tła fotografowanego zbiornika. Od kolorowego do białego i czarnego oraz umiejscowienia tła w odległości od akwarium i wpływ tego elementu na finalne zdjęcie.

Jak się okazuje dokłądne wyczyszczenie szyb akwarium na znaczenie wręcz kluczowe przy fotografowaniu kompozycji. Marcin przekonywał  że bardzo ważne jest  utrzymanie szyb w idealnej czystości nie tylko tuż przed fotografowaniem, ale przynajmniej tydzień przez planowaną sezją zdjęciową.

Pierwsze fotki prezentowanego akwarium na różnych ustawieniach aparatu.

Za ciemno? Marcin Wnuk omówił kluczowość oświetlenia zbiornika jak również sposoby na usunięcie elementów mocujących oświetlenie na szybach akwarium.

Jeśli brak nam odpowiedniej iosci światła możemy w prosty sposób doświetlić zbiornik dodatkowymi belkami nawet pożyczonymi od znajomych akwarystów.

Pokazano nam jak w prosty sposób i bez dodatkowych kosztów doświetliść kadr akwarium oraz jak wyeliminiwać z kadru niechciane nóżki belek oświetleniowych :-)

Kolejne ujęcia, tym razem z zastosowaniem czarnego tła oddalonego od tylnej ściany akwarium o około metr.

Oraz jak w prosty i niskim kosztem wykonać panel z płyty i kartonów który ułatwi fotografowanie konkursowego akwarium. Jak się okazuje zbudowanie profesjonalnego kadru wcale nie musi zrujnować portfela akwarysty.

Jednym z trików jest zastosowanie suszarki do włosów do poruszenia tafli wody w akwarium.Panowie z peha:68 pokazali nam jak sie to robi.

Kolejną częścią warsztatów była obróbka cyfrowa wykonanich zdjęć.

Mogliśmy dowiedzieć się jak poprawnie wykadrować, zretuszować zdjęcia, usunąć niedociągnięcia, a nawet jakich skrótów klawiszowych w popularnych programach użyć aby osiągnąć zamierzony efekt.

Zdjęcie akwarium po obróbce w programie graficznym.

Fot. Rafał Kozera

Były to pierwsze warsztaty fotograficzne zorganizowane przes studio peha:68. Na kolejne warsztaty będzie można liczyć już niebawem. Czy były one przydatne? Z pewnością tak! Inicjatywa Panów z peha:68 jest fantastyczna i godna pochwały. Warto dodać że warsztaty są w pełni darmowe, a trwają około 5 godzin i wymagają z ich strony dużo pracy i przygotowania. Tym bardziej trzeba docenić chęci i profesjonalne podjęcie tematu. Gratulujemy, dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na więcej!

Zobacz więcej:
peha:68 warsztaty fotograficzne - fotorelacja cz.1
peha:68 warsztaty fotograficzne - fotorelacja cz.2
peha:68 warsztaty fotograficzne - fotorelacja cz.3
Zobacz wszystkie wiadomości o peha:68

peha:68 Akwarystyka Naturalna
Ogrodowa 39/41 lok. P1
00-873 Warszawa

Kontakt:
+48 608 575 576
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynne:
pn-pt: 11-19
Sob: 10-16

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!