Warszawska Konferencja Akwarystyczna 2014 - prelekcja Mura Kilic

Na I Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej był niezwykły gość. Pan Mura Kilic - podróżnik, akwarysta i specjalista w dziedzinie krewetek miał wykład poświęcony naturalnemu środowisku życia krewetek.

 

Mura Kilic już po raz 2 jest w Polsce. Jednak przyznał, że nigdy jeszcze nie miał aż tak dużej ilości słuchaczy, jak na tej prelekcji. Prelekcję tłumaczył Rafał Janusch (z prawej).

 

Temat prelekcji: "Środowisko naturalne krewetek". Mura postanowił omówić szczegółowo krewetki występujące w jednym rejonie Japonii. Na mapie obszar oznaczony jako "Punkt G"

 

Mura Kilic opisał szczegółowo naturalne środowisko wodne krewetek. Począwszy od wolno płynących strumieni po rwące potoki.

 

Co ciekawe krewetki występujące w naturalnym środowisku daję się bez problemów fotografować. Mura twierdzi, że nie czują one zagrożenia od strony człowieka, ponieważ go praktycznie nie znają. Zdjęcie prezentowanej krewetki zostało zrobione w odległości około 5cm.

 

Oprócz krewetek omówione zostały też inne zwierzęta, żyjące w naturalnym środowisku krewetek. W tym wypadku ślimaki Semisulcospira libertina

 

W naturalnych wodach krewetki występują tak licznie, że bez problemu w kilkanaście minut można wyłowić ich większą ilość. Na prezentacji Mura pokazał efekt krótkiego łowienia.

 

Neocaridina davidi w naturalnym środowisku.

 

Forma dzika Neocaridina davidi

 

Mura zawsze zwraca uwagę na całe otoczenie wokół środowiska życia krewetek, dlatego zawsze chętnie fotografuje przyrodę.

 

Ilość ślimaków występujących w wodach jest bardzo duża. Tu ślimaki żerujące na glonach przy obniżonym pozmioie wody.

 

Mura zaprezentował również różnice w japońskich sklepach w stosunku do znanych nam sklepów europejskich.

 

Japońskie sklepy akwarystyczne są zawsze bardzo ciasne, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Jednak ich wyposażenie jest zawsze na najwyższym poziomie. Na zdjęciu widzimy najwyższej jakości lampy oświetleniowe marki ADA.

 

Ostatnimi czasy modne w Japonii są dekoracyjne grotki dla krewetek. Na zdjęciu grotki inkrustowane kryształkami Swarovskiego. Mura otrzymał jedną grotę w prezencie i sprzedał ją za 150 euro! Pieniądze te przeznaczył na dom dziecka w Chile.

 

Kolejna ciekawoska, bo co kraj to kultura. Na zdjęciu znajduje się popielniczka wypełniona podłożem ADA Amazonia. Zważywszy na cenę podłoża w europie, jest to wręcz niewiarygodne.

 

Mura Kilic pokazał też typowe akwaria hodowlane mistrzów.

 

W Azji najwięksi hodowcy potrafią trzymać krewetki w wodzie o pH 7,19 !

 

Kolejny japoński sklep akwarystyczny

 

Japończycy zawsze wszelkie dekoracje i aranżacje do sklepu wykonują sami

 

W zupełnie inny sposób sprzedawane są też krewetki. Na stojaku w woreczkach z wodą i roślinką znajdują się właśnie krewetki. W Japonii chodzi o to by zdecydowany klient, który zdecydował się na zakup, mógł wziąć wybór "z półki" i od razu udać się do kasy.

 

Po zakończonej prezentacji dr.Maciej Kamaszewski wręczył gościowy pamiątkowy dyplom

 

Rafał Maciaszek podarował pamiątkową tabliczkę z I Konferencji Akwarystycznej

 

Na koniec uczestnicy konferencji zrobili sobie grupowe zdjęcie z Mura Kilic

 

 

 

Zobacz też inne fotorelacje:

 

 

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!