Warszawska Konferencja Akwarystyczna 2014 - zakładanie krewetkarium

Na I Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej firma Aquael wraz z Pawłem Szewczakiem (Atoll ZOO) zaprezentowała zakładanie krewetkarium na nowym zbiorniku Aquael ShrimpSet Smart.

Paweł Szewczak zaprezentował najnowszy zbiornik ShrimpSet. Akwarium w porównaniu do wcześniejszej wersji nie posiada narożników na szybę nakrywową.

 

Górna szyba może być podnoszona za pomocą zawiasów, co ułatwia pracę podczas czyszczenia zbiornika. Szyba w najniwszym zestawie ShrimpSet będzie również posiadała wcięcie, umożliwiające zastosowanie filtra kaskadowego.

 

Paweł Szewczak omówił dobór podłoża najlepszego dla krewetek.

 

Pokazał też prosty trik na uporanie się z mocowaniem mchów na korzeniach.

 

Najnowszy zestaw Aquaela otrzyma nie tylko nową pokrywę. Przełomem ma być nowe oświetlenie LEDDY SMART. Nowa lampka łączy ze sobą elementy minimalizmu, a zarazem nowoczesności i elegancji. 

 

Występować będzie w dwóch kolorach: czarnym i białym. Cała lampa posiada jedynie 1cm grubości, a kryje w sobie diody led o mocy 5W i temperaturze barwowej 8000K (wersja Plant)! W sprzedaży ma być również lampka o temperaturze barwowej 6500 K (SUNNY). Sposób mocowania lampki na akwarium jest również bardzo prosty. Wystarczy za pomocą uchwytu zamocować ją na brzegu zbiornika. Mocowanie jest przeznaczone do grubości szkła do 6mm.

 

Pan Szewczak omówił też jak ważny jest odpowiedni dobór korzeni do krewetkarium. Zaczynając od ich estetyki, a na bezpieczeństwie ich w wodzie kończąc

 

Podczak układania aranżacji Paweł Szewczak omawiał konieczność zastosowania odpowiedniej perspektywy w akwarium.

 

Pierwsze spojrzenie na nową lampkę oraz omówienie jej zalet. Na żywo można było się przekonać, że daje ona odpowiednią ilość światła do 30 litrowego krewetkarium.

 

Na prezentacji nie można było nie omówić kwestii usuwania waty z korzeni roślin, jak również sposobów na ich sadzenie.

 

Podczas napełniania akwarium wodą Paweł Szewczak odpowiadał chętnie na pytania słuchaczy. Trzeba przyznać, że były bardzo zróżnicowane.

 

Paweł Szewczak jako bardzo doświadczony akwarysta udzielił odpowiedzi na wszelkie, nawet najbardziej nietypowe pytania. Dzielenie się w ten sposób wiedzą jest niezmiernie drogocenne :-)

 

Po zakończonej prezentacji akwaryści mogli przyjrzeć się z bliska nowemu zestawowi ze stajni Aquaela. Największe emocje wzbudziła nowoczesna lampa oświetleniowa.

 

Lampka z bliska wygląda bardzo estetycznie.

 

Jej moc jest w zupełności wystarczająca dla niewielkiego krewetkarium

 

Ostatnie zerknięcie na nowy zestaw Shrimp Set Smart.

Warto dodać, że premiera zestawu akwariowego nastapi oficjalnie dopiero na targach w Norymberdze. Aquael jednak zdecydował się na pokazanie nanjowszego zestawu wcześniej - właśnie na I Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej podczad dni SGGW.

 

Zobacz też inne fotorelacje:

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!